Wózki paletowe ręczne i elektryczne

Wózki paletowe ręczne i elektryczne

Rodzajów wózków paletowych wykorzystywanych na magazynach jest kilka. Najbardziej znane to wózki ręczne oraz elektryczne. Oczywiście te pierwsze są dużo tańsze, ale zdecydowanie mniej wydajne i mniej funkcjonalne. Warto więc wydać nieco więcej pieniędzy na wózki elektryczne, ale dzięki temu będzie można usprawnić pracę na danym magazynie i zapewnić pracownikom optymalne warunki do pracy. Dzięki takim wózkom można jednak bez problemów przewozić ciężkie towary z jednego miejsca na drugie, bez konieczności wkładania w to dużej siły. Wózki paletowe doskonale sprawdzają się zazwyczaj w zakładach przemysłowych, zakładach produkcyjnych, ale też na magazynach supermarketów, itd. Jak widać mają one bardzo szerokie zastosowanie, trzeba jednak nimi umiejętnie operować, aby wykorzystywać wszystkie ich funkcje. Pozwalają one na uniesienie ciężaru na pewną wysokość, w zależności od posiadanego modelu wózka.

Szybkie przenoszenie towarów

Wózki paletowe

Wózki paletowe

Największą zaletą wózków paletowych jest z całą pewnością to, że umożliwiają one zainteresowanym szybkie przenoszenie różnorodnych towarów na terenie magazynu lub też zakładu pracy. Przy okazji nie odniesie się wtedy żadnych obrażeń, gdyż taka czynność może być realizowana w bardzo bezpieczny sposób i żaden pracownik nie powinien mieć z tym większych problemów. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy pracownicy muszą przejść odpowiednie szkolenia z zakresu obsługi takich wózków, co jest ważne szczególnie przy operowaniu wózkami elektrycznymi, które posiadają większy udźwig i mogą wznosić towary na większe wysokości. Przy okazji łatwiej się nimi operuje, wkłada się w to zdecydowanie mniej siły, dlatego pojawiają się one w coraz większej ilości zakładów pracy.

Możliwość transportowania przeróżnych materiałów

Wózki paletowe umożliwiają zainteresowanym transportowanie przeróżnych materiałów. Z ich pomocą można transportować:

  • kartony z gotowym produktem,
  • ciężkie palety,
  • meble,
  • ciężkie maszyny i urządzenia o niewielkich gabarytach.

Jak widać pełnią one różnorodne zastosowanie, dlatego wykorzystywane są na polskim rynku na coraz szerszą skalę. Tym samym zwiększa się wydajność pracowników swojego zakładu, a więc można dzięki temu produkować zdecydowanie większą ilość produktów w ciągu jednego dnia. Zwykle takimi wózkami transportuje się spakowane w kartony gotowe produkty do owijarek. Znajdują się one na paletach, następnie przy pomocy owijarki są owijane folią oraz odstawiane na bok, aby operator wózka widłowego zabrał je w miejsce, gdzie będą czekać na transport do klienta.

Mateusz

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments