Suplementy diety dla podkręcenia metabolizmu

Suplementy diety dla podkręcenia metabolizmu

Od kilku miesięcy nieskutecznie próbujesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów? Musisz pamiętać, że na redukcji najważniejsza jest dieta, która musi zakładać przyjmowanie o 15-20% mniej kalorii niż Twoje normalne zapotrzebowanie. Drugim filarem ważnym podczas odchudzania są treningi. Na rynku istnieją również suplementy diety, które mogą być bardzo pomocne w tym czasie. Wprawdzie dzięki tabletce nie spalisz tyle kalorii, co w czasie wyczerpującego treningu, ale suplementy mogą stanowić istotną pomoc. Dzisiaj dowiesz się, jak w łatwy sposób podkręcić swój metabolizm za pomocą suplementów diety.

Ocet jabłkowy

Tabletki przyśpieszające metabolizm często w swoim składzie posiadają prosty i dobrze wszystkim znany ocet jabłkowy. Faktem jest, że wspomaga on spalanie poprzez rozdzielanie cząsteczek tłuszczu. Dodatkowo ocet jabłkowy zwiększa produkcję kwasów żołądkowych. Jeżeli jesteś na redukcji, to prawdziwy must have.

Fukoksantyna

Fukoksantyna to związek występujący naturalnie w przyrodzie, a dokładnie w komórkach glonów. Tabletki z dodatkiem tej substancji wspomagają spalanie tłuszczu poprzez poprawę metabolizmu. Dodatkowo fukoksantyna poprawia insulinowrażliwość, co jest jej kolejną zaletą.

Kofeina

Dla osób będących na redukcji, które chciałyby szybciej spalać tłuszcz, poleca się również suplementy z zawartością kofeiny. Kofeina działa na organizm pobudzająco, dzięki czemu jest on w stanie zrobić znacznie więcej w czasie treningu. Substancja ta również sama w sobie pozytywnie wpływa na metabolizm tłuszczu. Warto wybierać suplementy z dodatkiem np. naryngeniny, która wzmacnia działanie kofeiny.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments