Stefczyk stawia na leasing

Stefczyk stawia na leasing

Głównym udziałowcem powstałej w ubiegłym roku spółki Stefczyk Leasing jest Kasa Stefczyka. Największa kasa kredytowa w kraju liczy 400 punktów, znacznie mniej, bo 40 jednostek partnerskich i siedem własnych ma docelowo zrzeszać nowy koncept. Zakończenie rozbudowy sieci Stefczyk Leasing planowane jest na przyszły rok. Jak na razie udało się uruchomić pięć oddziałów własnych oraz cztery partnerskie. Do końca roku placówki mają powstać w Białej Podlaskiej, Rzeszowie, Nowym Targu i Szczecinie.

– Z naszą ofertą chcemy dotrzeć tam, gdzie dostęp do nowoczesnych usług leasingowych jest utrudniony, ponieważ największe podmioty na rynku wykluczają mniejsze miejscowości ze swojego kręgu zainteresowań biznesowych. Chcemy, aby przedsiębiorcy z miast liczących 10 tys. mieszkańców mogli korzystać z wiarygodnego źródła finansowania ich inwestycji. Jesteśmy przekonani, że nasi przyszli partnerzy lepiej wiedzą, gdzie uruchomić punkt, aby pozyskać jak największą liczbę klientów – mówi Tomasz Orzeszek, zastępca dyrektora generalnego Stefczyk ^ Leasing.

Potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować własnym biurem o powierzchni minimum 25 m\ kapitałem rzędu 5 tys. zł oraz samochodem. Dodatkowo powinien wykazać się znajomością zagadnień związanych z leasingiem i świadectwem niekaralności. Franczyzodawca w ramach współpracy przekazuje podręcznik operacyjny, zapewnia szkolenie i wsparcie marketingowe, a co najważniejsze – nie pobiera opłat licencyjnych.

– Przedsiębiorcy wybierając ofertę leasingową, najczęściej kierują się kolejno: ceną, liczbą wymaganych dokumentów oraz prędkością decyzji i formalności. Dlatego o powodzeniu tego rodzaju biznesu, oprócz lokalizacji, decyduje konkurencyjność oferty i umiejętność szybkiego dopasowania jej do potrzeb klienta – podsumowuje Tomasz Orzeszek, (boa)

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments