Problem ze szczurami w dużych ośrodkach miejskich.

Problem ze szczurami w dużych ośrodkach miejskich.

Od czasu kiedy człowiek zamieszkał w miastach, towarzyszą mu gryzonie. Można próbować walczyć z takim uciążliwym sąsiedztwem za pomocą wielu metod. Zwierzęta takie jak szczury żywią się odpadkami i przenoszą na swoim ciele zarazki oraz choroby. Przy kontakcie z ludźmi mogą być niebezpieczne w szczególności, kiedy występuje ich duża ilość. Duża zdolność rozrodcza prowadzi do szybkiego namnażania się osobników i coraz trudniejszego z upływem czasu rozwiązania takiej kwestii. Stąd potrzeba fachowej pomocy przy ich likwidowaniu.

Jak łapane są szczury?


Obecnie firmy zajmujące się odszczurzaniem stosują dwie formy pułapek. Tradycyjne mechaniczne z urządzeniami sprężynującymi. Stosuje się je w miejscach, gdzie nie mają dostępu osoby postronne. Obecnie produkowane są wersje metalowe i plastikowe. W dużych miastach najlepiej oczyścić większą powierzchnię ze szkodników. W tym wypadku sprawdza się chemiczna Deratyzacja. Wrocław co roku wydaje dość spore fundusze na zabezpieczenie piwnic i miejsc, gdzie bytują szczury. Specjalne trutki powodują zgon szkodnika i zapewniają jego natychmiastową śmierć. Miejsca takiej akcji powinny być oznaczone za pomocą wywieszonych informacji o substancjach trujących. Część substancji dodatkowo eliminuje rozkładanie się martwych zwierząt przez ich wysuszanie. To dobre rozwiązanie, kiedy w budynku występują trudno dostępne pomieszczenia.

Kiedy zatrudnić fachowca?

Firmy specjalistyczne najlepiej zamówić, kiedy tylko zauważymy szczury. Pracownicy ocenią stan populacji gryzoni i dobiorą odpowiednią metodę walki z nimi. Wczesne zabiegi ochronne pozwolą na zatrzymanie rozwoju populacji tych zwierząt oraz zabezpieczą dom przed zniszczeniami, które mogą one spowodować. Firmy często wykonują zadania i wskazują jakie ruchy powinien wykonać inwestor, aby uniknąć takich problemów w przyszłości. To dobry sposób na ochronę zdrowia mieszkańców przed chorobami przenoszonymi przez szczury. Czasami są to proste zalecenia poprawiające znacząco komfort życia w budynkach wielorodzinnych.

 

Rafał Pliszka

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments