Mechanika pompy wirowej

Mechanika pompy wirowej

Technologia pompy wirowej opiera się na zasadzie ruchu cieczy, jako zsynchronizowanej wirującej kolumny wzdłuż środka rury wlotowej, która indukuje mieszanie cząstek stałych z cieczą, tworząc wystarczająco silne ssanie, aby cząstki stałe przemieszczały się w górę do spirali i generowały ciśnienie. Prąd wirowy jest spowodowany różnicą ciśnień powodowaną przez wirnik i jest wzmacniany przez turbulentne wzorce przepływu w spirali i rurze ssącej.

Prądy wirowe są wzmacniane przez obecność cząstek stałych, które zwiększają siły bezwładności w płynie. Tworzenie się wirów zależy od zawieszonych cząstek stałych, które powodują zasysanie. W przeciwieństwie do pomp wirowych wirnik przepuszcza płyn bezpośrednio przez pompę bez poślizgu. Pompa wirowa wykorzystuje ruch cząstek i ślad indukowany przez te cząstki stałe do generowania prądu wirowego i indukowania ssania.
Pompa wirowa jest bardzo podobna do pompy z wirnikiem zagłębionym (wirowym), ale z bardzo wyraźną różnicą. Skupia się na wywołaniu wiru w dół wlotu, aby przenieść płyny, podczas gdy pompa wirowa indukuje tylko swój wir w obudowie pompy.

Aby zrozumieć tę różnicę, ważne jest, aby spojrzeć bezpośrednio na oryginalny patent na pompę wirową, w którym zastrzeżenie stanowi, że pompa wirowa musi:

– Przepuścić wiele strumieni cieczy do centralnego miejsca w dół wlotu

– Zwiększyć prędkość strumienia w kierunku do wewnątrz w dół wlotu

– Zbierać strumieni razem w centralnym miejscu i tworzyć obracającej się kolumny cieczy

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments