JĘCZMIENNY REGULATOR

JĘCZMIENNY REGULATOR

Wyciąg z młodego jęczmienia stał się ostatnio modny w świecie, aczkolwiek produkty z tego surowca „chodzą” już od kilku lat. Ostatnio Amerykanie wyprodukowali tabletki jęczmienne pod nazwa Green Magma, które kosztują 120 zł. Jest tych tabletek 250 w opakowaniu, a więc cenę można traktować jako uzasadnioną.

W powszechnym odbiorze Green Magma stał się lekiem na odchudzanie, mimo że wcale nie odchudza, jedynie reguluje funkcje trawienne, bo o to przede wszystkim chodzi.

Jeżeli mówimy o funkcjach trawiennych, to w grę wchodzi zarówno zakwaszenie organizmu jak i jego alkalizacja. Nie ulega wątpliwości, że najłatwiej jest zakwasić organizm, bo prawie wszystko, co znajdujemy na półkach sklepowych działa przeciwko naszemu zdrowiu. Na liście czynników skutkujących zakwaszeniem znajduje się wiele produktów spożywczych, wśród których czerwone mięso, kawa, alkohol i nikotyna zajmują czołowe miejsca.

Oczywiście, byłoby najlepiej, gdyby udało nam się unikać sytuacji, a także produktów żywnościowych, które zakwaszają organizm. Niestety, czynnikiem najmocniej zakwaszającym jest stres, a tego nie da się uniknąć. Stres sam z siebie dezorganizuje funkcje życiowe, czemu towarzyszy wytwarzanie się nadmiaru frakcji odpadowych w poszczególnych organach, a jednocześnie – utrata substancji, które w innej sytuacji psychofizycznej gwarantują prawidłowość zachowania się organizmu.

Jeżeli zatem poddany długotrwałemu stresowi człowiek postanawia na siłę „przetrzymać” niekorzystny nastrój, licząc na jego dość szybką zmianę, to tym samym dopuszcza do przeciążenia swojego organizmu nadmiarem tworzących się odpadów kwasowych, które zaburzają pracę wszystkich organów, a w tkance mózgowej doprowadzają do szybszego niż zwykle zanikania szarych komórek, które z natury rzeczy nie podlegają renowacji.

Zakwaszenie sprawia, że w komórkach dochodzi do obniżania się poziomu tlenu, a wtedy różne mikroorganizmy mają świetne warunki do rozmnażania się i szkodzenia i dlatego potrzeba nam produktów odkwaszających, choćby v dlatego, że tych zakwaszających nie da się uniknąć tak samo jak stresu.

Młody jęczmień ma tę właściwość, że odkwasza najbardziej ze wszystkiego, co tylko może odkwaszać i dlatego jest to produkt niezbędny dla każdego.

Zarówno trening jak i praca wymagająca dużego wysiłku powodują zakwaszenie, a im większa jest intensywność, tym bardziej zwiększa się poziom zakwaszenia organów.

Polski produkt (tańszy!) pod nazwą Młody Jęczmień lub Zielony Jęczmień pełni podobną funkcję odkwaszającą jak amerykański Green Magma, ale wybór należy do kupującego, a kupić – jak zaznaczyłem wcześniej – po prostu trzeba.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments