Co to jest kreatyna?

Co to jest kreatyna?

Co to jest kreatyna?

Nie brakuje osób, które zdają sobie sprawę, że kreatyna results bardzo pomaga w osiągnięciu szybszych efektów treningowych. Trzeba potwierdzić, że można liczyć między innymi na przyrost masy mięśniowej oraz siły. Czym tak naprawdę jest jednak kreatyna? Jakie pełni funkcje i za co odpowiada? O tym dowiecie się z poniższego wpisu.

Czym charakteryzuje się kreatyna?

Trzeba podkreślić, że kreatyna to inaczej kwas β-metyloguanidynooctowy. Warto uściślić, że tak naprawdę to związek organiczny, który jest zbudowany z fragmentów białek znajdujących się przede wszystkim w obrębie tkanki mięśniowej. Nie można nie wspomnieć, że kreatyna składa się także z trzech aminokwasów. Są to arginina, metionina oraz glicyna. Nie można o tym aspekcie pod żadnym pozorem zapominać.

Jakie funkcje pełni kreatyna?

Należy wiedzieć, że związek organiczny składający się z trzech aminokwasów pełni funkcję magazynowania sporych ilości energii ATP w mięśniach. Bardzo ważne jest to, że na skutek rozpadu ATP do ADP (w wyniku skurczu mięśni) można liczyć na szybkie uwolnienie energii. Pamiętajcie, że zbyt mała ilość kreatyny powoduje brak fosfokreatyny (ten składnik jest niezbędny, aby zaszła resynteza ADP do ATP). Czym to skutkuje? Warto podkreślić, że w ten sposób poziom ATP w mięśniach jest obniżony. Niestety, w takiej sytuacji trzeba liczyć się z szybkim uczuciem zmęczenia oraz wolniejszą regeneracją po wykonanej jednostce treningowej.

Suplementy kreatyny bardzo przydatne

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stosuje suplementy tego typu. Dobrej jakości kreatyna results sprawia bowiem, że wyżej wymienione negatywne sytuacje nie występują. Dzięki temu można z odpowiednią mocą wykonywać kolejne jednostki treningowe i zbliżać się do konkretnych celów. Statystyki pokazują, że kreatyna jest jednym z najczęściej kupowanych – wraz z odżywkami białkowymi – suplementów. Nie może to jednak zaskakiwać. Ludzie wiedzą, że dzięki temu mają po prostu więcej energii i łatwiej jest im przybrać na masie mięśniowej.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments