Pompy ciepła

Pompy ciepła

Dlaczego akurat ogrzewanie za pomocą pompy ciepła?

Wybór pompy ciepła.

Okazuje się, że podjęcie decyzji o samym wyborze pompy ciepła właśnie jako urządzenia służącego do ogrzewania domy wcale takie łatwe nie jest. Powodem może być tutaj bardzo wysoka cena samej instalacji. Jest to koszt rzędu 30 000 tysięcy złotych. Wielu inwestorów jednak tłumaczy, że w pompę inwestuje teraz po to, aby za kilka lat cieszyć się już niskimi rachunkami. Szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy wyższe relatywnie ceny paliw. Inwestorzy zgodnie liczą, że ogrzewanie domu będzie kosztowało miesięcznie o kilka razy mniej, a niżeli u osób, które korzystają z kotłów. Dlaczego akurat z urządzeniami tymi porównywana jest pompa ciepła? Chodzi o to, że pompy ciepła są najczęściej instalowane w domach, w których w ogóle nie mamy możliwości względnie ogrzewania gazem tanim naziemnym. Do domu możemy w całkiem prosty sposób doprowadzić rurę właśnie z gazem, a zatem czy inwestycja w pompę ciepła się na pewno będzie nam opłacała?

pompy ciepła

pompy ciepła

Po ilu latach zwróci nam się pompa.

Inwestorzy skrzętnie próbują dojść do tego, po ilu konkretnie latach pompa ciepła się nam zwróci. Porównują koszty inwestycji oraz koszty ogrzewania pompą ze źródłami ciepła innymi. Wychodzi zwykle, że musimy na zwrot poczekać dobrych kilka lat. Niektórzy uważają, że dom, który jest lepiej zbudowany jak i także ocieplony, to czas zwrotu będzie o wiele dłuższy. Wydawać by się mogło, że zaizolowany dobrze budynek ma zapotrzebowanie niższe na samo ciepło. W związku z tym oszczędności nie będą już takie duże. Do tego gdy cieplne potrzeby domu są duże, to pompa wydajna szybciej na siebie zarobi. Sprawa jednak, aż taka prosta nie jest. Chodzi o to, że im są większe straty ciepła, tym pompa musi mieć większą moc. W związku z tym sama pompa dużo więcej kosztuje.

Ekologia.

Na pewno do rozwiązania przekonuje nas także ekologia. Nie degradujemy tym sposobem środowiska. O to możemy być spokojni. Poszukajmy zatem pompy ciepła i zastanówmy się nad rozwiązaniem idealnym dla siebie i swojego domu. Nie mając odpowiedniej wiedzy poradźmy się prawdziwego fachowca z doświadczeniem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments