Jaki wpływ na sen ma melatonina?

Jaki wpływ na sen ma melatonina?

Jaki wpływ na sen ma melatonina?

Zdrowy sen jest naprawdę bardzo ważnym aspektem dotyczącym prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jaką rolę w tym procesie odgrywa melatonina? Dlaczego ten składnik jest obecny w suplementach wspomagających zasypianie?

 


FORSEN – Środek który pozwoli Ci przespać całą noc 


Co to jest melatonina?

Melatonina to nic innego jak hormon, który jest produkowany przez szyszynkę. Warto wiedzieć, że wraz z nastaniem zmierzchu nakłania nas do pójścia do łóżka. Nic więc dziwnego, że melatonina jest określana również jako hormon snu albo hormon nocy. Wytwarzana jest praktycznie tylko w ciemności. Co ciekawe, reguluje rytmy snu oraz czuwania. To jednak nie wszystko. Melatonina nie tylko wpływa na zdrowy sen. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że charakteryzuje się też działaniem przeciwutleniającym. Nie bez znaczenia jest fakt, że wpływa pozytywnie również na układ immunologiczny.

Dlaczego melatonina jest obecna w suplementach na spokojny sen?

Obecnie coraz częściej stosowane są suplementy na spokojny sen. Kluczem do ich skutecznego działania jest zawartość. Nie brakuje tam między innymi melatoniny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ten składnik między innymi pomaga skrócić czas potrzebny do zaśnięcia. Jest też bardzo przydatny w aspekcie osób, które sporo podróżują i nierzadko zmieniają strefy czasowe . Melatonina pomagam bowiem łagodzić to niekorzystne odczucie dotyczące podróżowania. Nic więc dziwnego, że jest często stosowana w preparatach, które mają za zadanie pomóc nam szybciej zasnąć i odpowiednio się zregenerować.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments