Jaki konkretnie wózek magazynowy wybrać?

Jaki konkretnie wózek magazynowy wybrać?

Nie narażajmy się na urazy

Podczas przesuwania przedmiotów czy też ich podnoszenia w biurze bardzo często się narażamy na różnego rodzaju urazy. Szczególnie w przypadku noszenia ciężkich mebli, segregatorów z dokumentami lub książek. Z wykorzystaniem wózka na pewno oszczędzamy swój kręgosłup. Uzyskujemy dzięki temu lepszą wysokość roboczą oraz możliwość przeniesienia dużo większej ilości przedmiotu jednocześnie. Ale mamy problem z tym, który wózek dla nas będzie najodpowiedniejsze? Szczególnie gdy zerkamy na stronę https://e-hak24.pl/magazyn/wozki i widzimy ten ogromny wybór.

Wózek transportowy ręczny

Wózek transportowy ręczny

Rodzaje wózków

Wśród wózków magazynowych znajdziemy nieco mniejsze wózki biurowe. Są one bardzo łatwe w manewrowaniu oraz niezwykle praktyczne. Nadają się do transportu elementów mniejszych jak na przykład dokumenty, biurowe materiały czy też kartony. Niektóre przedmioty na pewno wymagają przenoszenia częstego. W takim wypadku mobilny wózek będzie idealny. W magazynach także się sprawdzają do mniejszych produktów.

Kolejny rodzaj wózków to wózki wielopółkowe. Są to wózki ruchome, które sprawdzą się doskonale na przykład przy transporcie narzędzi w miejscu pracy, w którym obecnie są potrzebne. Nie trzeba nosić narzędzi, które poprzez swoje zastosowane są zawsze pod ręką oraz we właściwym miejscu. Półki są często wyposażone w maty z gumy. Możemy dzięki temu wykorzystać większą roboczą powierzchnię. Najpopularniejsze są jednak wózki platformowe. Są to wózki klasyczne z jedną półką czy też z większą ilością półek, dla których transportować muszą kilak przedmiotów naraz. Wózki dostępne są w różnych wzorach oraz wykonane są z całkiem różnych materiałów.

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments