Jak wygląda psychoterapia w leczeniu alkoholizmu?

Jak wygląda psychoterapia w leczeniu alkoholizmu?

Obecnie wiemy już, że alkoholizm to choroba, która nieleczona prowadzi do śmierci. Całe szczęście osoby uzależnione mogą skutecznie się leczyć, sięgając po różne metody. Jedną z najskuteczniejszych jest psychoterapia. Jakie są jej odmiany i jak wygląda proces leczenia?

Spotkania grupowe

Według licznych specjalistów terapia grupowa należy do najskuteczniejszych sposobów leczenia uzależnień. Niezależnie gdzie osoba potrzebująca skieruje się po pomoc, powinna ją otrzymać. Psychoterapia Olsztyn jest tak samo skuteczna, jak spotkania prowadzone np. w stolicy. Dzięki takiej formie leczenia osoba z problemem nie tylko może mieć kontakt z psychoterapeutami, którzy prowadzą zajęcia, ale również może dostać informacje zwrotne na swój temat od innych osób zmagających się z tą samą chorobą. Łatwiej zrozumieć jest się między sobą.

Psychoterapia indywidualna

Ta forma pomocy zazwyczaj praktykowana jest jako dopełnienie spotkań grupowych. Dzięki temu osoba uzależniona ma możliwość przepracowania bardziej indywidualnych czy intymniejszych tematów, które trudniej poruszyć w liczniejszym gronie. W leczeniu można skupić się tylko na takich wizytach. Często spotkania w pojedynkę z psychoterapeutą pomagają alkoholikowi przełamać się do pójścia na spotkanie z grupą.

Psychoterapia jako pomoc

Zdecydowanie można stwierdzić, iż psychoterapia indywidualna, jak i grupowa to doskonałe sposoby na leczenie alkoholizmu. Potwierdzają to liczne przypadki na całym świecie. Samo zaprzestanie picia to dopiero początek drogi. Terapia pomaga osobie uzależnionej nauczyć się szczęśliwie żyć bez alkoholu. Uczy radzić z emocjami, pomaga przepracować wstyd i daje nadzieję na przyszłość.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments