Jak samemu wykonać świeczkę?

Jak samemu wykonać świeczkę?

Jak samemu wykonać świeczkę?

Zrobienie świeczki, nie jest trudnym zadaniem. Potrzeba na to nieco czasu, i zaangażowania jednak efekt końcowy w zupełności to rekompensuje. Nie wiąże się to z wysokimi kosztami, prawdę mówiąc na pewno tańszym rozwiązaniem jest kupienie świecy w supermarkecie, która wyprodukowana została w masowej ilości w wielkiej fabryce. Niestety będzie ona jedną z wielu. Ręcznie wykonana świeca będzie niepowtarzalna i unikatowa. Daje to niezwykłą satysfakcję.

Jaki wybrać wosk do zrobienia świecy?

Knoty do świec

Knoty do świec

Robiąc świecę samemu warto zrobić ją z prawdziwego, naturalnego wosku pszczelego. Jest on sporo droższy od sztucznie wytwarzanej węzy, jednak w finalnym efekcie oddaje on znacznie lepiej nastrój, tworząc ciepłe jasne światło praz niepowtarzalny naturalny zapach. Wosk pszczeli także lepiej się pali co za tym idzie nie ma ryzyka wypalenia się knota.

Jaki powinien być knot do świecy ?

Podejmując ten temat, knoty do świec powinny być o odpowiedniej grubości oraz adekwatne do średnicy samej świeczki. Im większa objętościowo jest świeca tym knot powinien być o większej średnicy. Istotne jest także samo ułożenie oraz splot knota– powinien tworzyć węzeł na wzór litery V, delikatnie spłaszczony, jednak wciąż okrągły. Właściwe zaplecenie węzła to bardzo czasochłonny proces. Jeżeli chodzi o ten element to dobrym rozwiązaniem będzie po prostu kupno gotowego knota, wykonany on będzie z odpowiednich materiałów, odporny na szybkie spalanie. Oczywiście dla większej satysfakcji nic nie stoi na przeszkodzie aby knot do świecy wykonać samodzielnie.

Zawijanie, wyciąganie czy wylewanie świecy

Istnieją trzy bardzo popularne techniki wytwarzania, zawijanie wyciąganie oraz wylewanie świec. Wyciąganie jest najstarszą i najbardziej mozolną techniką, która daje niezwykle efekty, obecnie została wyparta przez nowsze formy. Zawijanie świeczek w zasadzie nie nadaje się do domowego wykonywania świec, gdyż odbywa się przy wykorzystaniu syntetycznej węzy, która potrzeba podgrzać do wysokiej temperatury, co uniemożliwi ręczne jej formowanie. Wylewanie świeczek, jest bardzo atrakcyjne ze względu na kształty, jakie możemy otrzymać. Ogranicza nas jedynie forma do, której wlejemy rozgrzany wosk. Subiektywnie rzecz biorąc jest to najlepsza technika do domowej produkcji świec.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments